To content | To menu | To search

Home › Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Zapraszamy
Na odcinku niedawnych kilku lat, stan na rynku nieruchomości we Wrocławiu diametralnie się zmienił.

Około orientacyjnie 5 lat temu mogliśmy kupić nowe domostwa w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą cenę.

Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych lokali we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku mieszkaniowym, którego wynikiem jest powstawanie nowoczesnych nieruchomości, będzie na ogół duża migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego rejonu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracownicze, przywabiają so siebie rzeszę osób którzy pragną poprawić poziom własnego bytowania. Największym rozwojem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem nawału nowych mieszkańców miasteczka jest bardzo ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się rozpoczynanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak znajdują się klienci drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Kolejnym czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych krańców Polski.

W związku z tym właściciele mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi około 800 złotych za miesiąc..