To content | To menu | To search

Home › Pierwsze mieszkanie:od czego zacząć?

Pierwsze mieszkanie:od czego zacząć?

chwilówki z komornikiem
Postanowienie o kupnie lokalu, dla wielu ludzi należy do ważnych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Gdy nie mamy zagwarantowanego wkładu osobistego, przeważnie pobieramy wieloletni kredyt. Jak wybrać apartament tak żeby służyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych ludzi mając w planach zakup awangardowego kawalerki kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze blisko centrum, po drugie mały metraż. Niestety takowe podejście może okazać się błędne. Nabywając kolejne mieszkanie musimy podchodzić perspektywicznie.

Mieszkania znajdujące się w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym mały metraż apartamentu może okazać siebie nie dostateczny.

Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, znacząco praktyczna może okazać się inwestycja, w rozległy metraż, ponieważ wtedy w zależności od okoliczności,mamy możliwość mieszkanie wynająć.

Należy też pomyśleć o lokalizacjach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są spokojne, a bloki tam budowane mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. Nadto opłaca się pomyśleć o rozkładzie lokalu. Godzi się zadbać o to żeby takie pokoje jak kuchnia czy pokój dzienny były właściwego naświetlone. Dlatego dobrze będzie skorzystać pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Kolejną kluczową materią jest wybór dogodnej kondygnacji. Pamiętajmy, że mieszkania na parterze, wielokroć są tańsze a także są wyposażone mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w adekwatny system zabezpieczający, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na alternatywę kradzieży..
: Lokale na Krzykach

<< Poprzedni